Türkiye'nin Alanında En Hızlı Büyüyen Gıda Firması

Bil Şirketler Topluluğu ilk adımlarını İbrahim Öztürk öncülüğünde BİL-TAV ecza deposu ile atmış olup akabinde hayvan besleme alanında 1993 yılında kurulan BİL-YEM, Ankara ve çevresinin aylık 1000 ton tavuk ve tavuk çeşitleri ihtiyacını karşılayan BİL-PA, yurt dışı yatırım ve projeler gerçekleştiren BİL-EKS ile birlikte topluluğun son üyesi yem katkı ve premiks (Sıvı ve Toz) üretimi gerçekleştiren BİL-KEM Kimya Mineral Sanayi şirketlerinden oluşmaktadır.

BİL-TAV Ecza Deposu:

1988 yılında Ankara’da kurulan şirketimiz, damızlık üretim ve kuluçkahane(civciv üretimi) işleriyle iştigal etmektedir. 18.000 kapasiteli damızlık kümeslerinde yetiştirilen yumurtaları kuluçkahanemizde bulunan hijyenik ortamdaki makinelerimizde işleyerek çıkan civcivleri hem kendi kümeslerimizde hem de doğrudan satış yöntemi ile iç pazara satış yapılmaktadır.

BİLYEM GIDA SANAYİ:

1993 yılında Ankara’da kurulan fabrikamızda kanatlı hayvan yemi, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemleri, yumurta ve etlik tavuklar için konsantre yemler, deney hayvanları yemleri, kedi ve köpek maması üretimi gerçekleştirmektedir. Bünyesinde biri Doç. Dr. olmak üzere üç veteriner hekim ve bir ziraat mühendisiyle üretimlerinde üniversiteler ile işbirliği çevresinde AR-GE çalışmalarını gerçekleştiren firmamız Türkiyede bir ilk olarak 2002 yılında köpek maması üretimini gerçekleştirmiştir. Yeni makine ve teçhizat yardımı ile köpek mamasının yanı sıra kedi maması üretimi de yapılmaktadır. Konusunda uzman kadromuz ile küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği (Ankara ve çevresinde 700.000 broiler etlik tavuk) yapmasınında yanı sıra deney hayvanları yemleri ile Türkiyedeki araştırma hastaneleri ve kabul görmüş laboratuvarların yem ihtiyacını karşılamaktayız.

BİL-PA GIDA PAZARLAMA:

1995 yılında Ankara’da kurulan firmamız BİL-YEM’in ürettiği tavukların satışını gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. İlerleyen yıllarda BEYPİLİÇ A.Ş’nin Ankara bayiliğini alarak Ankara ve çevresine 50 adet araçla ve 85 çalışanı ile aylık 1000 ton tavuk ve tavuk ürünleri satışını gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Bolca Hindi bayiliği ile aylık 90 ton hindi satışı yapılmaktadır.

BİL-EKS GIDA:

Şirketlerimizin Yurt dışı yatırımları ile taahhüt işlerini yerine getirmek üzere kurulmuştur. Özellikle Azerbeycan, Türkmenistan ve İran’da yumurta ve broiler yetiştiriciliğinin öncüsüdür. Azerbeycan ve Türkmenistanda sektörünün ilklerini gerçekleştirmiştir.

BİL-KEM KİMYA MİNERAL:

2010 yılında Ankara’da faaliyetine başlayan firmamız iki üretim tesisinde aylık yaklaşık 100 ton (sıvı ve toz) yem katkı maddeleri, premiks, vitamin ve mineral üretimini gerçekleştirmektedir

Bil Şirketler Topluluğu ilk adımlarını İbrahim Öztürk öncülüğünde BİL-TAV ecza deposu ile atmış